แสดงบทความที่มีป้ายกำกับ 5TV52RBD แสดงบทความทั้งหมด
วันพุธที่ 4 เมษายน พ.ศ. 2555
Bargain Monte Carlo 5TV52RBD Traverse Roman Bronze 52 Ceiling Fan with Light & Pull Chain Controls
The Monte Carlo Fan 5TV52RBD is a Traverse Ceiling Fan with the Three Fan Speed Pull Chain & On/Off Light Pull Chain in the Roman Bronze motor finish. This Fan is from the Traverse Collection and is UL Indoor rated.. 153mm x 18mm Motor - CFM = 5486, Watts Used = 66, CFM Per Watt = 83 Includes: Five Roman Bronze Blades - (52" Span / 12? Blade Pitch) Includes: Three Fan Speed Pull Chain & On/Off Light Pull Chain (1) 75T4/G9/CL - 75W Total Halogen No Extra Accessories are Available for this Model